Víkendová putování

VÍKENDOVÁ PUTOVÁNÍ 

  •    Putování s koňmi z Českých Budějovic do CHKO Blanský les a zpět s přespáním poblíž Chvalšin a zdoláním vrcholu nádherné hory Kleť.  Celková trasa měří kolem 60 – 70 km dle zvolené cesty. Je plánována většinou jako okruh – cesta tam i zpět je rozdílná.

 Odjezd:

  1. Páteční : v letních časech odpoledne mezi 12tou a 16tou hodinou dle světla a zkušeností jezdců, jinak dopoledne mezi osmou a desátou.
  2. Sobotní: dopoledne
  3. Noční putování – duben až konec října: s dobrodruhy toužícími poznat sama sebe i z jiné stránky vyrážíme na noční putování mezi 22tou hodinou a půlnocí.

Průběh cesty:

Cesta na místo přespání trvá cca 7 hodin v sedle krokem do místa noclehu, kratší čas s pokročilejšími jezdci při zařazení klusu a cvalu.

Přestávky během cesty dle potřeby jezdců.  Dle potřeby taktéž putujeme části trasy pěšky vedle koně.

Při pátečním dojezdu za světla v sobotu vystoupáme na vrchol hory Kleť, při odjezdu z Českých Budějovic v sobotu ráno vede trasa přímo přes vchol, taktéž při nočním putování, kdy na vrchol Kletě stoupáme se svítáním.

Jídlo:

dle domluvy:  zastavujeme v hospůdkách během cesty nebo vezeme jídlo sebou na koních, případně jej necháváme dovézt na místo noclehu doprovodným vozidlem. V místě noclehu je možno vařit nebo opékat špekáčky a další laskominky v krbu.

Nocleh:

Přespáváme v chaloupce – bývalé hájence v nádherném údolí se zurčícím potokem CHKO Blanský les – oproti místu odjezdu je zde většinou výrazně chladněji i vlhčeji – je třeba s tím počítat při výběru oblečení na cestu.

Návrat:

v neděli v odpoledních hodinách mezi 15tou a 17tou hodinou.

Sebou:

oblečení do přírody, starší rifle na koně, pevnou obuv, pláštěnku, jídlo dle domluvy, oblečení na přespání a pobyt na chaloupce.

Tip:

  • máte-li malé děti,  které by trasu s koňmi neušly- neujely a přesto byste se rádi zúčastnili našeho putování,  je možné je přivézt na chaloupku doprovodným vozidlem a strávit zde s nimi víkend, včetně třeba výstupu na vrchol hory ( z chaloupky je to cca 2 hodiny chůze). Nejmladší dítko, co s námi zatím jelo trasu, bylo sedmileté.
  • putování je možno domluvit i na všední dny, případně do jiných končin