Kroužky pro děti s koňmi šk. rok 16/17

cyklus kroužků poběží od 12. září do 16. června 2017
Maximální počet dětí na kroužku: 4.
Věnujeme vždy část hodiny výuce různým činnostem s koněm na zemi, seznámení s bezpečným pohybem kolem koní a hodinu výuce v sedle.
Orientační přehled výuky pro prvních 10 lekcí v případě začátečníků: 
1. lekce:  ze země: seznámení s našimi koňmi, chování koní ve stádě, čištění koní, bezpečný pohyb u koní, ze sedla: základní seznámení s pohybem koně v kroku, bezpečný sed
2. lekce: ze země: hra na bublinu, hra s rytmem koní, čištění koně, ze sedla: hrajeme si se sedem na koni
3. lekce: ze země: opakování předešlého, samostatné čištění, ze sedla: procvičování základů sedu na procházce
4. lekce: ze země: rozšíření her s rytmem a prostorem, čištění koně, ze sedla: upevňování sedu – projíždění terénních nerovností v terénu – kopečky
5. lekce: ze země: čištění koně, výuka sedlání, hry s překážkami, ze sedla: práce na stabilizaci sedu při překračování nízkých překážek v plném sedu
6.  lekce: ze země: čištění koně, sedlání koně, opakování předešlé práce ze země´, ze sedla: procvičování sedu a dovedností z předchozích lekcí v terénu
7. lekce: ze země: procházka s koňmi a procvičování práce ze země v terénu, ze sedla: vyjížďka
8. a 9. lekce opakování předchozích lekcí
10. lekce vyčištění a sedlání koně a vyjížďka s koníky
Náplň lekcí zde popsaná je čistě orientační, neboť je závislá na dovednostech dětí a jejich schopnosti naučit se – hlavou i tělem i emocionálně nové „učivo“. S účastníky předchozích cyklů kroužků pokračujeme v návaznosti na již proběhlé lekce a dále rozšiřujeme a prohlubujeme poznání i dovednosti u koní.
Cena kroužků: 600 Kč měsíčně, v případě účasti 2x týdně 1000 Kč, taktéž v případě účasti 2 sourozenců jednou týdně. V případě volného místa je možné se zúčastnit i jednotlivých lekcí v ceně 200 Kč za jednu lekci.
Délka trvání: 1,5 hodiny
Telefon k objednání: 608 904 665.

Léto 2016

6.-10.7. 1. Vandr – obsazeno

Protoulané léto – toulání se kolem Českých Budějovic na koních, hraní her, poznávání koní i přírody, denně pondělí až pátek 8:00 až 15:30, pro děti 8 – 15 let, cena 3000 Kč

18.-22.7.      – 5 volných míst

1.-5.8.          – 3 volná místa

8. – 12.8       – 5 volných míst

15. – 19.8.      – jedno volné místo

22.- 26.8. 2. Vandr – České Budějovice – Lipno a zpět –  volná místa, cena za půjčení koně s vybavením (sedlo, brašny) 3000 Kč (na 5 dní)

 

Podzim 2015

Září:

Koně budou do konce září umístěni na pastvinách poblíž Českého Krumlova, je možné si domluvit zde vyjížďky či začít s kondičním ježděním.

Říjen až prosinec:

K přesunu koní zpět dojde poslední zářijový týden, poté opět začneme s jezdeckými kroužky a kondičním ježděním a pravidelným ježděním pro pokročilejší mladé jezdce ve věku mezi 10-15ti lety se sportovní přípravou (cílem je na jaře 2016 udělat zkoušky základního výcviku jezdce a absolvovat nějaký závod – parkur stupně ZM, drezuru či vytrvalostní). Jako vždy je kapacita omezena naším počtem koní. Termíny kroužků i pravidelného ježdění pro děti (2x týdně) budou teprve domluveny. Dejte proto prosím všichni, jichž se to týká, vědět, jak jste na tom časově, abychom to mohli dát dohromady.

Maruška

Aktuální bonusy pro jaro 2015 !!!!

Aktuální bonusy pro jaro 2015

Kondiční ježdění pro dospělé i děti od 13 let

Bonus pro účastníky kondičního ježdění pro jaro 2015: Při pravidelné účasti dvakrát týdně v měsících duben až červen, účast na 5ti denním vandru s koňmi bez platby příspěvku na koně a den ( běžný příspěvek je 500/600 Kč za koně na den). Při pravidelné účasti 1x týdně víkendové putování s koňmi bez platby příspěvku na koně  nebo 2 dny z 5ti denního vandru s koňmi bez platby příspěvku na koně.

Jezdecké kroužky pro děti 7 – 13 let

Bonus za pravidelnou docházku na kroužek v období duben až červen. Při docházce 1x týdně jednodenní výlet s koňmi. Při docházce dvakrát týdně víkendové putování s koňmi.

Kroužky pro děti s koňmi jaro 2014

 1. cyklus: 10.3 – 4.5. 2014

2. cyklus 5.5.- 27.6.2014

Cyklus jezdeckých kroužků, jež zahrnuje osm dvouhodinových lekcí s docházkou jednou týdně. Maximální počet dětí na kroužku: 4.

Věnujeme vždy hodinu výuce různým činnostem s koněm na zemi, seznámení s bezpečným pohybem kolem koní a hodinu výuce v sedle, kromě poslední lekce.

 1. lekce:  ze země: seznámení s našimi koňmi, chování koní ve stádě, čištění koní, bezpečný pohyb u koní

ze sedla: základní seznámení s pohybem koně v kroku, bezpečný sed

2. lekce:

ze země: hra na bublinu, hra s rytmem koní, čištění koně

ze sedla: hrajeme si se sedem na koni

3. lekce:

ze země: opakování předešlého, samostatné čištění

ze sedla: procvičování základů sedu na procházce

4. lekce:

ze země: rozšíření her s rytmem a prostorem, čištění koně

ze sedla: upevňování sedu – projíždění terénních nerovností v terénu – kopečky

5. lekce:

ze země: čištění koně, výuka sedlání, hry s překážkami

ze sedla: práce na stabilizaci sedu při překračování nízkých překážek v plném sedu

6.  lekce:

ze země: čištění koně, sedlání koně, opakování předešlé práce ze země

ze sedla: procvičování sedu a dovedností z předchozích lekcí v terénu

7. lekce:

ze země: procházka s koňmi a procvičování práce ze země v terénu

ze sedla: vyjížďka

8. lekce:

vyčištění a sedlání koně a dvouhodinový výlet s koníky

Cena jednoho cyklu kroužků: 1000 Kč

Kdy: po- čt: 15:00-17:00, ne: 14:30 – 16:30 – pravidelně, dle domluvy na začátku cyklu, v jednom termínu 2 – 4 děti, v případě volného místa je možné se zúčastnit i jednotlivých lekcí v ceně 180 Kč/ lekci. Telefon k objednání: 608 904 665.

V případě většího zájmu mají účastníci prvního cyklu přednost na druhém cyklu, který bude v těchto případech pak navazovat na první cyklus – nebudeme dělat totéž od začátku.

 

Mini kurz Via elegans

Jedná se o takový malý kurzík úplných začátků, jež zahrnuje osm dvouhodinových lekcí s docházkou jednou až dvakrát týdně, eventuálně dle domluvy, pokud jste zde na dovolené. První lekce kurzu probíhají většinou individuálně, na dalších, kdy vyrážíme do terénu, mohou být maximálně další dva dospělí spoluúčastníci začátečníci nebo pokročilejší dětský jezdec.

Kurz je uspořádán tak, že věnujeme vždy hodinu výuce různým činnostem s koněm na zemi a hodinu výuce v sedle, kromě poslední lekce.  Hodina práce ze země není nijak cenově do této nabídky zahrnuta – je to naše investice do bezpečnosti účastníka, našich koní i nás.

 1. lekce: 

ze země: seznámení s našimi koňmi, chování koní ve stádě, čištění koní, bezpečný pohyb u koní

ze sedla: základní seznámení s pohybem koně v kroku, bezpečný sed

2. lekce:

ze země: hra na bublinu, hra s rytmem koní, sedlání koně

ze sedla: jezdecké pomůcky pro mladé koně, stehnový sed

3. lekce:

ze země: hra na bublinu s rytmem, samostatné čištění a sedlání koně

ze sedla: procvičování základů sedu a základních pomůcek pro mladé koně na vyjížďce

4. lekce:

ze země: hry s koněm ve volnosti

ze sedla: upevňování sedu – projíždění terénních nerovností v terénu – kopečky

5. lekce:

ze země: práce s překážkami ze země

ze sedla: práce na stabilizaci sedu při skocích přes nízké překážky v plném sedu

6.  lekce:

ze země: jak učit koně nové věci

ze sedla: procvičování sedu a dovedností z předchozích lekcí v terénu

7. lekce:

ze země: procházka s koňmi a procvičování práce ze země v terénu

ze sedla: vyjížďka

8. lekce:

vyčištění a sedlání koně a dvouhodinová vyjížďka

Tento malý kurzík je jen takový malý úvod do světa koní, k tomu, aby se člověk mohl zařadit k pokročilejším jezdcům, je třeba odjezdit cca 300 hodin v sedle ;-) Na tomto mini kurzu stráví účastníci devět hodin v sedle a sedm hodin různými manipulacemi s koňmi ze země.

Cena mini kurzu : 1350 Kč pro dítě,  1530 Kč dospělý

5.12. 2013 Mikuláš

Tak nás den před Mikulášem napadlo (jedno z těch náhlých bláznivých rozhodnutí), že vezmeme koníky a vyrazíme taky „čertit“. A to tak, že prostě jen tak  (rozumějte zdarma) svezeme děti podél trasy po městě, kde se vyskytneme. Proč zdarma – je Mikuláš ne? :-) Jako vysvětlení to stačí a pokud ne … je to asi stejně tak složité k pochopení jako snažit se muži vysvětlit chování ženy a naopak … ;-) .

Pokud nepočítáte předem s nějakou akcí, pravděpodobně nebudete mít kostýmy – jako my. Takže nastal čas na improvizaci a shánění na poslední chvíli – doslova poslední – práce je práce … . Do toho sehnat petardy a zvyknout na ně koně během velice krátké doby (půl hodina).

Sešlo se nás pět – jedna malá slečna andílková, jedna velká rohatá čertice, dva čerti a andílek bez křídel – prý andílci s ďáblem v těle křídla nemívají. Se zapadajícím slunkem jsme tedy začali sedlat Jasmínku jako andělskou kobylku, Jesiku a Ali jako čertovské klisny a hříbátko Shade s námi putovalo jako čertovo kvítko – což si zatím snad ani nezaslouží, jak je hodný.

Takto nám zářila obloha při sedlání

Vyráželi jsme z Vrbového království chvilinku po půl páté a jako klasicky, na focení nevybaveni – mobil to jistí … moc nejistil, byla tma :-).

Fotografie0509

za mostem pro pěší a cyklisty kolem půl šesté  mezi  sídlištěm Vltava a Pražským sídlištěm – na mobil opravdu tma

Malý andílek se cestou vezl na všech konících, pokud zrovna nenesli jiné děti a měl sebou košíček plný bonbonů pro děti, co se svezly. Bonbónky obstarala naše úžasná čertice.

 

Svezli jsme pár dětí cestou na sídlišti Vltava, Jesice se moc nelíbila slavnost v místní školce, ale nakonec to zvládla. Potkali jsme městskou policii – výjimečně usměvavé strážníky, což potěšilo.

Fotografie0513

Náš malý andílek Barča s nepostradatelným čertem Pepou a andělskou Jasmínkou na Piaristickém náměstí

Koně pokračovali ve větru proti proudu řeky směrem k centru města. Cestou udělali radost další partičce dětí po pěší stezce a cyklostezce podél Mlýnské stoky a stadionu směrem k hotelu Budweis.

Odtud pokračovali na Piaristické náměstí, kde na chvíli „zakotvili“. Bylo již po příletu anděla na náměstí, takže se domů trousily různé skupinky.

 

Fotografie0510

Andělská Jasmínka s čertem Tomem na Piaristickém náměstí

Koníci zde proto svezli kolem třiceti dětí a vydali se na roh českobudějovického náměstí Přemysla Otakara II. .  I zde udělali radost dalším menším i větším dětem a dokonce jedné dospělé paní.

Domů jsme vyrazili občerstveni a zahřáti teplým nealkoholickým punčem. A odsedlávali v půl deváté.

Fotografie0512

Ďábelská Ali s čerticí Bárou

 

 

Co nám udělalo radost: Samozřejmě nadšení dětí z koní a chování našich koní. Až na dvě menší příhody (jež se obešly bez zranění) byli koně celou cestu úžasní. Zvládli v pohodě jak pohyb lidí a dětí kolem nich, tak petardy i auta. Můžeme jen děkovat, za jejich úžasné charaktery.

Co jsme nečekali, je rozčarování z chování některých rodičů. Představte si to:

Jste v převleku s koněm, nabízíte ježdění na koních dětem v den Mikuláše a ještě k tomu zdarma, vidíte to nadšení a radost v dětských očích z pohledu na koně, které se ještě víc rozzáří, když se jich zeptáte: Chcete svézt (množné číslo, většinou děti chodívali po dvou).

A reakce některých rodičů okamžitě na to: „Ne nechceme“ a odchází pryč.

Po poznámce „ale my vozíme zdarma“ se někteří přeci jen zastavili a umožnili dětem svezení – těm moc děkujeme za ty děti. Jiní však i přes to očekávání v očích svých dětí je táhli pryč. Tak si klademe otázku proč.

Proč tito dospělí odpovídají za děti a nenechávají je rozhodnout se samotné  – když se tak nějak zamyslíme není to totéž, co následně vidíme na úrovni státu – občan jakožto neschopný rozhodovat se v určitých věcech a tak mu nařizuje stát, jak to dělat a rozhoduje za něj stát – úředník ???.

Proč po poznámce ptali jsme se dětí a je to zdarma ještě přidají do kroku jako kdyby jim měl každou chvilkou ujet autobus či vlak, přičemž do té chvíle šli volně. Co je za tím?  Pokud nabízíte svezení na koních – ano, skoro všude se za to platí, takže chápeme snahu ušetřit za něco, v čem jako dospělí nevidíme v tu chvíli až takový smysl – např. poměr doby svezení se na koni k ceně nebo nás samotné daná aktivita neláká … ale co ty rozzářené oči dětí a nabídka svezení zdarma??? Je za tím strach či  nechuť přiznat chybu či stud ze své automatické reakce na nabídku? Co udělá s dítětem takováto reakce dospělého v den mikulášské nadílky? Je to jedno z těch maličkých zklamání z rodičů – neochota věnovat chvilku času radosti svých dětí – věnovat se dětem, jež bude děti provázet po zbytek života? Jedna z těch maličkostí, co jsou zasunuty někde v koutech podvědomí či nevědomí člověka a člověk se pak jako dospělý náhle diví, proč na danou věc reaguje jak reaguje … jak moc tyto příhody děti ovlivní?

I přes zklamání z některých dospělých tuto akci hodnotíme z našeho pohledu jako fajn – radost dětí, kterým jejich rodiče, babičky a dědečkové povolili se svézt, mnohonásobně převáží nad zklamáním z některých dospělých.

Nadšení dětí a úžasné chování našich koní způsobilo, že za rok máme v plánu připravit se dřív … a možná vzít víc koníků, aby se svezlo víc dětí (letos jich bylo odhadem něco kolem šedesáti) a možná dorazit i s Mikulášem, který nám chyběl  ;-) .  Zda opět zdarma, netušíme, jisté je, že koníky nenecháme hodiny chodit dokola na neskutečně malém prostoru jako je to běžně provozováno a zvykem. Odpověď na to, zda tento zvyk pohybu koní po malém prostoru dokola a dokola hodiny je či není týrání si nalezněte prosím sami v sobě.

 

Balíky 27.11. – 1.12. 2013

… aneb akce Rambo ;-)

Akce, za níž musíme poděkovat spoustě lidem kolem – dodavatelům sena, že nám umožnili seno takto navézt naráz a postupně platit, Katky tatínkovi a řidiči kamionu, jež nám pomohli balíky dostat dolů z návěsu a celé obrovské partě, co se dala dohromady v neděli a pomohla seno umístit z cizího pozemku k nám do výběhu. DĚKUJEME!!!

Video a fotky z mobilu:

Hudba stejně jako u dalších vybraná čistě náhodně – nespustí se při úpravě videa, takže je to jen sázka do loterie :-) .

Přivezlo se 30 balíků, bylo třeba je dopravit cca 100 metrů z místa složení k nám, každý váží něco mezi 350 až 400 kg.

Výběh a jeho proměny