Výuka jezdců

Popravdě…. většina výuky jezdců, stejně jako výuky koní, probíhá během vyjížděk.

Ale sem tam, se dostáváme do situací, které se snáze naučí a vysvětlí v uzavřeném prostoru – moc jich nebývá, protože kůň jako dopravní prostředek na toulkách přírodou většině lidí stačí. nklet

Nejčastěji potřebujeme trošku upravit sed – na to využíváme vynikající metodu ze 17.ho století – jednoduché cvičení nám šetří stovky hodin práce a vysvětlování.

A další časté zaměření je naučit se používat v klidu a bez rušení jemnou komunikaci s koněm nebo vyzkoušet si skoky s koněm a další specialitky. Ale většinu této „práce“ provádíme jednoduše během vyjížděk.  Pokud ovšem někdo trvá na klasické výuce na jízdárně, i to zvládáme ;-) .DSC03076

Pro úplné začátečníky máme od prosince 2013 v nabídce takový malý Mini kurz Via elegans. Je vhodný jak pro děti, tak dospělé, výuka probíhá individuálně. A je možno jej věnovat pomocí dárkových poukazů.

Speciální kategorií v tomto směru jsou menší děti – do cca desíti let. Těm – mají-li o to ony i rodiče zájem, se pravidelně věnujeme na jízdárně. Učí se efektivně a bezpečně sedět na koni, bezpečně s koněm manipulovat, učí se různé dovednosti na překážkách, hrají mezi sebou s koňmi hry. Výuka v tomto směru je hodně pestrá. Hodně závisí na tom, jaké děti jsou a co je baví.

 

Ceník příspěvků na aktivity

Dárkové poukazy